Що вам потрібно знати в перші кілька днів / What you need to know, first days

Started by grahame, Apr 07, 2022, 02:41 PM

Previous topic - Next topic

grahame

from UK Welcoming guidance which is in English, translated here:

STOP PRESS - A better translation (thank you, Elena) at http://www.ukraineuk.info/lib/guide11ukr.pdf

1.1: Що вам потрібно знати в перші кілька днів

Встановлення контакту зі своїм спонсором
Перед поїздкою до Великобританії ви повинні повідомити свого спонсора, коли ви прибудете, і домовтеся про місце зустрічі. Вам слід обговорити з ними, чи зустрінуть вони вас у місці вашого прибуття, чи вам слід самостійно добиратися до них додому. Якщо вони просять вас пробратися до них додому, вони повинні допомогти пояснити вам, як найкраще організувати подорож.

Перевірка безпеки до вашого приїзду
Буде проведено перевірку безпеки вашого господаря та його родини. Ці перевірки є необхідним кроком для забезпечення безпеки вас і вашого спонсора.

Подорожі з медичними пристроями та ліками
Якщо у вас є медичний пристрій, який вам потрібен для лікування наявного захворювання, ви можете привезти його з собою до Великобританії як частину особистої власність. Ви також можете принести з собою прописані ліки терміном до 3 місяців. Якщо цей препарат зазвичай розглядається як контрольований препарат, можуть застосовуватися спеціальні правила. Ви повинні отримати консультацію перед поїздкою.

Перед в'їздним огляд здоров'я
Наразі у Великобританії немає вимог щодо огляду стану здоров'я в порту в'їзду для прибулих з України.

По прибуттю до Великобританії
Є 12 основних точок в'їзду до Великобританії, включаючи аеропорти, де будуть визначені зони (пункти привітання), де ви можете зустрітися зі своїм спонсором і де ви можете звернутися за підтримкою, в тому числі для організації подальшої подорожі. Вони встановлюються в таких місцях:Після того, як ви прибудете до пункту в'їзду, вам потрібно буде пред'явити офіцерам прикордонних сил свій дозвіл на поїздку до Великобританії. Вони проштампують у вашому паспорті 6-місячний штамп про в'їзд. Штамп в'їзду є доказом вашого права на роботу, оренду, навчання та отримання пільг у Великобританії. Якщо ви відвідували візовий центр і вже отримали свої біометричні дані, вам буде надано 3 роки відпустки для в'їзду після прибуття.

Якщо ви домовилися зі своїм спонсором про те, що ви самостійно добираєтеся до їхнього дому, ви матимете право на єдину подальшу подорож національною залізницею, автобусом, легкої залізницею та автобусом, безкоштовно до місця призначення в будь-яку точку Англії, Шотландії та Уельс. Вам потрібно лише пред'явити свій український паспорт та посадковий талон або квиток, який свідчить про прибуття в країну протягом останніх 48 годин: для отримання додаткової інформації див. https://www.nationalrail.co.uk/ukraine

Якщо ви домовилися про зустріч зі своїм спонсором у пункті привітання, але з якоїсь причини ваш спонсор запізнився або не може зустрітися з вами, співробітники закладу допоможуть вам дізнатися, що сталося, і вирішити будь-які негайні проблеми. Це може бути шляхом допомоги вам самостійно організувати подальші подорожі або через надання невідкладного житла на короткий період до прибуття вашого спонсора.

Якщо у вас є робоча банківська картка, ви зможете використовувати її в пункті в'їзду до Великобританії. Якщо ви цього не зробите, Точка привітання та ваш спонсор зможуть проконсультувати вас.

Прибуття в Шотландію
У Шотландії ви також можете потрапити через маршрут супер-спонсора. Якщо ви прибуваєте цим маршрутом, домовленості, згадані вище, будуть дуже схожими. Вас зустрінуть у точці входу, а потім відвезуть в один із центрів вітальні, де нададуть додаткову підтримку, інформацію та розміщення.

надано. Цей посібник містить посилання на додаткову інформацію про послуги, доступні в Шотландії

Чого мені очікувати в перші кілька днів?
Ваш спонсор не тільки надає вам кімнату або кімнати, в яких можна зупинитися, а й допоможе, наскільки може, звикнути до життя у Великобританії. Перше, що вони зроблять, це спробують переконатися, що вам комфортно у вашому житлі, і що у вас є доступ до основних засобів, таких як їжа, постільна білизна та туалетно-косметичні засоби. Вони також матимуть багато знань, якими зможуть поділитися з вами про місцевість, в якій ви перебуваєте.

Хоча ваш спонсор зможе допомогти вам з такою інформацією, як розташування місцевих шкіл для ваших дітей, місцевих лікарів, стоматологів, магазинів, церков, громадських центрів, офісів ради тощо, важливо пам'ятати, що вони навряд чи зможуть бути експертом з надання послуг.

Незабаром після того, як ви приїдете додому до свого спонсора, вас відвідає представник місцевої ради. Це нічого страшного. Рада в основному буде зацікавлена ��в тому, щоб перевірити, чи ви прибули безпечно і чи підходить вам житло, в якому ви проживаєте.

Цей пакет містить багато інформації, яка допоможе вам отримати доступ до місцевих послуг, але якщо у вас виникли запитання чи інші проблеми, ви повинні звернутися з ними до посадовця ради коли вони відвідують. Можливо, вони не зможуть надати вам негайну відповідь, але вони зможуть вказати інші служби, які можуть.

Жити зі своїм спонсором

Ми розуміємо, що для вас може бути важкий час, коли ви щойно переїхали в нову країну за складних обставин, і що ваші першочергові завдання, швидше за все, полягатимуть у тому, щоб потрапити у ваше житло та організувати необхідні речі, такі як їжа, туалетні приналежності та доступ до мобільних телефонів та Інтернет, щоб ви могли залишатися на зв'язку з родиною та друзями.

Поговоріть зі своїм господарем про те, як ви хотіли б оселитися протягом перших кількох днів, включно з тим, коли ви хотіли б трохи відпочити.

Коли ви відчуєте себе спокійніше, вам слід поговорити зі своїм спонсором про основні умови спільного проживання під одним дахом. Це має охоплювати будь-які угоди, які вам потрібно укласти щодо спільного використання місць загального користування будинку, таких як кухня та їдальня, спільне використання домашніх справ або правил, яких господарі хотіли б, щоб ви дотримувалися щодо таких речей, як куріння, алкоголь чи шум.

Як спосіб подяки вашому спонсору за їх щедрість, їм буде запропоновано додатковий платіж від уряду Великобританії в розмірі £350 на місяць. Це допоможе їм з будь-якими додатковими витратами. Не очікується, що вони використовуватимуть ці гроші для надання вам їжі чи іншої підтримки.

Ваш Спонсор не має права стягувати з вас орендну плату, поки ви проживаєте у них, але він може попросити вас зробити розумний внесок на будь-які загальні рахунки по дому, наприклад, за харчування та комунальні послуги. Якщо ви відчуваєте, що вас просять внести необґрунтовану суму на такі рахунки, ви повинні підняти це питання через місцеву раду.

Іноді щось буває не так, і якщо це відбувається, це може бути щось просте, що можна вирішити за допомогою розмови з господарем. Однак якщо ваш господар попросить вас піти або ви вирішите піти, ви можете поговорити з місцевою радою, яка допоможе вам знайти альтернативне житло.

Доступ до підтримки під час перебування у Великобританії
Схема «Дім для України» надає вам право на доступ до низки переваг та послуг під час перебування у Великобританії. Як перший крок, уряд надасть вам і кожному члену вашої родини, до якої ви подорожували, грант у розмірі 200 фунтів стерлінгів, щоб допомогти покрити будь-які негайні витрати, які ви маєте під час поселення. Це буде надано через вашу місцеву раду. Це не враховується як частина будь-якої іншої схеми пільг, на яку ви можете претендувати, і її не потрібно буде переплачувати.

Розділ 2 цього посібника містить вказівки щодо того, як отримати доступ до широко використовуваних послуг у Великобританії, включаючи інформацію про те, як створити банківський рахунок, отримати підтримку через місцеву раду, отримати медичне лікування, шукати роботу або доступ до системи освіти. Ваш спонсор також матиме місцеві знання, якими вони зможуть поділитися.

Вакцини від коронавірусу (Covid).
Більшість людей у ��Великій Британії отримали принаймні одну вакцину від коронавірусу, і цілком імовірно, що всі дорослі у вашій родині отримають свою вакцину.

Щоб отримати найновіші вказівки щодо того, що робити, якщо у вас є або підозрюєте, що у вас є вірус, відвідайте веб-сторінку уряду Великобританії щодо COVID-19: https://www.gov.uk/coronavirus.

Замовлення щеплення від коронавірусу
Ви маєте право на безкоштовну вакцинацію проти COVID-19 через NHS.
Якщо ви зареєстровані у лікаря загальної практики, ви можете забронювати вакцинацію за цим посиланням, якщо ви перебуваєте в Англії https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid- 19/coronavirus-vaccination/book-coronavirus-vaccination/

Також доступні сайти «Вхід», які можуть запропонувати допомогу тим, хто ще не зареєструвався до лікаря загальної практики. Список місць можна знайти за цим веб-посиланням: https://www.nhs.uk/conditions/coronavirus-covid-19/coronavirus-vaccination/find-a- walk-in-coronavirus-covid-19-vaccination- сайт/ Будь ласка, відвідайте https://www.nhsinform.scot/covid-19-vaccine, якщо ви перебуваєте в Шотландії

Якщо у вас вже була вакцина від Covid-19 в Україні чи деінде, поговоріть зі своїм лікарем про те, які додаткові дози вам слід робити у Великобританії та коли їх потрібно робити.

Ви також повинні повідомити NHS про будь-які щеплення від Covid-19, які ви зробили за межами Великобританії. Це для того, щоб Національна служба охорони здоров'я могла оновити вашу карту вакцинації. Забронювати місце для запису про попередні щеплення можна онлайн за допомогою Національної служби бронювання або за номером 119. У номері 119 також будуть доступні перекладачі.

Що робити, якщо щось пішло не так
Ми сподіваємося, що Великобританія буде для вас дружнім, гостинним і безпечним місцем. Якщо з якоїсь причини це не так, ми хочемо, щоб ви повідомили нам про це якомога швидше. У Великобританії є багато професійних організацій, які готові надати вам допомогу, якщо виникне така потреба; Ви знайдете корисні контакти в додатку.

Якщо ви відчуваєте, що ваша безпека або безпека будь-кого з вашої сторони під загрозою, то вам слід зв'язатися з екстренними службами за номером 999 або 112. Цей номер стосується служби екстреної допомоги, пожежної допомоги та охорони здоров'я.  Якщо у вас є занепокоєння або занепокоєння, які турбують вас, але не становлять безпосередньої загрози вашій безпеці, вам слід звернутися до місцевої ради, яка зможе проконсультувати вас далі.
Melksham Town Councillor (South Ward) - special interests including travel and transportation, economy and climate. Retired IT trainer, helping with the Ukraine UK forum

grahame

Melksham Town Councillor (South Ward) - special interests including travel and transportation, economy and climate. Retired IT trainer, helping with the Ukraine UK forum